CEO ir HR tandemas CEO akimis. Interviu su Monika Tarvydyte
Vasarį kalbamės su įmonės „Ivabaltė“ vadove Monika Tarvydyte. Ji jau mokyklos laikais aktyviai dalyvavo socialiniame gyvenime: buvo įvairių jaunimo iniciatyvų organizatorė, atliko praktikas privataus ir viešojo sektoriaus įmonėse. Pabaigusi KTU gimnaziją Kaune, studijavo tarptautinę ekonomiką ir finansus Bocconi universitete Italijoje – viename geriausių finansų srities universitetų pasaulyje. Sėkmingai baigusi studijas, pradėjo karjerą investicinėje bankininkystėje Londone, o vėliau dirbo rizikos kapitalo fonde, kur investavo į perspektyvius startuolius.
Prie šeimos verslo „Ivabaltė“ Monika prisijungė 2020 rudenį kaip vykdančioji direktorė ir po savininko – tėčio – mirties 2024 vasarą pradėjo eiti CEO pareigas.
>> HR CEO akimis. Monika, kaip Jūs, kaip CEO, matote HR vaidmenį formuojant organizacijos kultūrą? Ar galite pasidalinti konkrečiu pavyzdžiu, kaip ši partnerystė padėjo sustiprinti įmonės vertybes?
Mano asmenine nuomone, HR vaidmuo versle yra labai svarbus ir jei atliekamas profesionaliai – labai palengvina visų įmonės vadovų darbą. Viena iš mūsų vertybių yra save realizuojantis ir tobulėjantis darbuotojas ir HR tikrai labai padeda formuojant šios vertybinės kultūrą – mes skatiname tobulėjimą, idėjų įgyvendinimą ir nuolatinį mokymąsi, siekiant bendrų tikslų. Praėjusiais metais startavome su veiklos vertinimo pokalbiais ir kiekvieno darbuotojo tobulėjimas aptarimų metu tapo labai svarbia ašimi. Mokymams, konferencijoms ir profesiniams klubams skiriame nemažas investicijas, bet džiaugiamės, kad tai padeda gerinti veiklos kokybę ir tuo pačiu uždega kiekvieną darbuotoją būti geresne savo versija.
>> Ar HR vadovas – jūsų strateginis partneris? Kokias tris svarbiausias savybes, Jūsų nuomone, turi turėti stiprus HR lyderis, kad būtų vertingas verslo augimui ir turėtų vietą prie strateginių sprendimų priėmimo stalo?
Taip, vienareikšmiškai. Manau, kad stiprus HR lyderis visų pirma turi turėti aukštą emocinį intelektą, gebėti spręsti konfliktines situacijas, būti empatiškas, bet nesusitapatinti su kitų darbuotojų problemomis ir, žinoma, turi matyti plačiau – bent 3 metus į priekį, kad paruoštų komandą artėjantiems iššūkiams.

HR dažnai tampa tarpininku tarp vadovybės ir darbuotojų. Kaip užtikrinate, kad tarp jūsų ir HR skyriaus vyktų skaidrus, abipusiai naudingas bendradarbiavimas?
- Atviras ir reguliarus bendravimas – užtikrinti nuolatinį grįžtamąjį ryšį, su HR dalytis iššūkiais, lūkesčiais ir pastebėjimais tiek iš vadovybės, tiek iš darbuotojų pusės.
- Užtikrinti konfidencialumą ir priimti nemalonias situacijas. Drąsiai prašyti grįžtamojo ryšio ir CEO – atvirumas labai padeda komandai augti ir jaustis, kad visi yra svarbūs.
- Dalyvavimas priimant sprendimus – svarbu, kad HR matytų platesnį verslo vystymo paveikslą ir galėtų padėti formuoti pajėgią komandą tiems sprendimams įgyvendinti.
Jeigu galėtumėte duoti tris pagrindinius patarimus kitoms vadovų komandoms apie efektyvų CEO ir HR bendradarbiavimą – kokie jie būtų?
- Užtikrinti reguliarias atviras diskusijas. Mums pasiteisino savaitiniai one-on-one.
- Kai HR pasidalina informacija apie nepatogias situacijas, reikia jų nešaldyti, o suteikti jiems prioritetą ir ieškoti sprendimų.
- Palaikyti HR iniciatyvas ir parodyti visai įmonei, kad ir CEO tai rūpi.
Noriu palinkėti drąsos būti abipusiai atviriems, nedelsti ir ieškoti sprendimų, kai situacijos nėra lengvos, ir, žinoma, nebijoti ieškoti naujų, nurautų idėjų kartu!