Mėnesio tema | 2023 balandis
Atlygio valdymas
1-eri narystės metai – 12 aktualių HR temų. Kiekvieną mėnesį nagrinėjamai temai išpildyti vyksta webinarai, mokymai, diskusijos, workshopai, interviu su ekspertais. Jei nepavyks dalyvauti, visų susitikimų įrašus galėsi peržiūrėti savo paskyroje.
PIRMAIS KLUBO NARIŲ SUSITIKIMAS
Šilti apsikabinimai, įdomios diskusijos, juokas ir gera energija tik patvirtino – sukūrėme tai, ko norėjome mūsų bendruomenėje. Valio! Dėkojame kiekvienam, kuris skyrė laiko, o mes jau svajojame kaip bus gerai kituose susitikimuose. Dėkojame Jūratei Jurginytei ir Žilvinui Beniušiui už smagias, įtraukiančias veiklas. Prisiminkime, kad Linkedine ne tik ieškome kandidatų bet ir susidraugaujame ir kuriame ryšį, o džiaugsmą organizacijoje kuriame šypsenos ir klubų pagalba.
Kodėl atlygio sistemos veikia ne visada?
WEBINARAS su Valium Adomaičiu
PRAKTIKOS, kurios padeda sukurti kultūrą, kurioje svarbiausia - žmonės
RYTMETIS SU CEO | Interviu su Mariumi Lazdausku, HOTREMA
Įkvepiantis pokalbis su ambicingu vadovu, kurio siekis sąmoningi lyderiai auginantys komandas ir kitus lyderius. Marius pokalbio metu juokavo (o gal ir ne), kad jo nuomone organizacijos konkuruoja trimis dalykais – 1. Žmonėmis, 2. Žmonėmis, 3. Dar kartą žmonėmis. Praktikos, kurios Hotremoje padeda sukurti kultūrą, kurioje svarbiausia žmonės ir jų savijauta.
PAPILDOMOS NAUDOS darbuotojams
GEROJI PRAKTIKA | svečiuose: „Mercer Marsh Benefits“, "Stebby", Brink's Lietuva, Hella Lietuva
Seminare specialistai dalinsis patarimais ir diskutuos, kaip sukurti sėkmingą sveikatingumo strategiją, kaip rūpinimasis darbuotojų gerove gali tapti jūsų įmonės kultūros ir darbdavio įvaizdžio strategijos dalimi, kokią vertę suteikia investicija į darbuotojų sveikatingumą, kokio įkvėpimo galima pasisemti iš Lietuvoje ir užsienyje veikiančių įmonių bei kaip „įdarbinti“ darbuotojams suteikiamas naudas verslui.
04 03 | TIPS & TRICKS straipsnis
Ar jūsų atlygio sistema veikia?
Nėra organizacijų, kuriose nebūtų atlygio, tačiau ne visos organizacijos darbuotojų atlygį valdo optimaliai. Geros atlygio sistemos paskirtis – pritraukti, motyvuoti ir išlaikyti reikalingų kompetencijų darbuotojus, palaikyti kompanijos kultūrą ir skatinti organizacijos elgsenas, vedančias į strateginių tikslų įgyvendinimą.
04 07 MANO LAIKAS asmeniniam augimui
Juoko joga su Kristina Laučiene
Šiek tiek nepatogumo ir išlindimo iš savo įprastinės būsenos, bet buvo tikrai verta! Juokas atpalaiduoja, juokas išlaisvina, juokas įkvepia! Tiems, kas penktadienio “neužkūrė” juoku – nuoširdžiai rekomenduojame peržiūrėti įrašą. Galbūt paprasti pratimai bus puikus vaistas rytais, kai ne ta koja išlipame iš lovos.
04 10 | TIPS & TRICKS straipsnis
Mitai ir praktika: "Motyvacinė" sistema?
9 mitai ir tuo pačiu patarimai apie motyvacinę sistemą. Ir ant kokio grėblio “pasimauna” tiek vadovai, tiek HR specialistai. Tad jau dabar galite nuraminti vadovus: atlygio sistema tikrai neišspręs visų įmonės bėdų, nesutaisys neveikiančių procesų, neiškels tikslų, neišmokins vadovų kalbėtis su darbuotojais ir neatliks kitų vadovų darbų. Tad jei skubina tai tvarkyti, giliai įkvėpkite, pasidalinkite straipsnio argumentais ir ramiai susidėliokite veiksmus nuo ko pradėsite.
04 14 MANO LAIKAS asmeniniam augimui
Organizmo, psichologiniai ir emociniai tipai, charakteris
Šį kartą gilinomės į savo asmenybę pagal Ajurvedos došų sistemą. Jei nežinote jos – labai kviečiame pasiklausyti ir atsakyti sau, o kas dominuoja pas Jus? Vata, Pita, Kapa? O gal visko po truputį. Ką tai reiškia ir kaip tai atpažinti, o atpažinus kurti sąlygas, kuriose gerai jaučiamės ir esame efektyvūs – Eglė labai gražiai įžodino su paprastais pavyzdžiais.
MOTYVACINĖS PRIEMONĖS darbuotojams
GEROJI PRAKTIKA su INVL ir DANA Lithuania
Šiame susitikime su ekspertėmis Migle Gudonyte (DANA) ir Rūta Stanaityte (INVL) kalbėjome (tiksliau klausėme :)) ką svarbu žinoti apie darbdavio įmokas į darbuotojų pensijų fondus, kitų organizacijų modelius ir praktiką. Viešnios pasidalino įmonių patirtimi ir praktiniais patarimais. Verta paminėti, kad Miglė Gudonytė yra Dana Europos vidinio darbuotojų išlaikymo komiteto pirmininkė, analizuojanti darbuotojų Europos padaliniuose motyvus keisti darbą, bei organizuojanti pritraukimo ir išlaikymo strategijas
Finansiniai verslo rodikliai: ką privalo žinoti kiekvienas personalo vadovas
TANDEMAS: HR + CFO su Vytautu Siaurusaičiu
Atsakykite sau sąžiningai, ar tai, ką kas mėnesį kalba Vytautas, mes galėtume perpasakoti vadovams, argumentuoti jiems skaičiais mūsų organizacijos pažangą, ar laisvai jaučiamės diskutuodami apie finansinius rodiklius? Jei dar ne – eikime ir klausykime, įsijunkime beFree Sodros įrankį ir treniruokimės, treniruokimės.. 🙂 Mūsų HR specialistų kelyje sėkmės kelias į vadovų širdis – ne per skrandį, bet per analitinį mąstymą ir skaičių/verslo kalbą.
ATLYGIO VALDYMAS: papildomos vertės; visas atlygio paketas; įvertinimas/pripažinimas
MĖNESIO MASTERMIND SESIJA su Diana Zarumskiene
Kalbėjome ir dalinomės praktikomis kaip ir nuo ko pradėti diegti atlygio sistemą, kam, kada, už ką mokėti kintamą dalį, iš ko susideda pareigybės svoris ir kodėl svarbu, kad pareigybės atsakomybes ir funkcijas vienodai suprastų ir vadovas, ir HR, ir darbuotojas, į ką svarbu atkreipti dėmesį keičiant atlygio sistemą, kaip Lietuvos atlygiai skiriasi nuo kitų Europos, kokie bonusai ir kiek išmokami skirtingoms pozicijoms.
GLOBALI RINKA ir kaip joje pritraukti ir išlaikyti talentus
VIZITAS ORGANIZACIJOJE
Svečiavomės „Avia Solutions Group“ – pasaulinio lygio aviacijos įmonių grupėje, kurią sudaro apie 170 bendrovių veikiančių visuose kontinentuose. Kiekviena dukterinė įmonė turi savo vaidmenį, tačiau visos drauge yra reikšmingo siekiant bendrų rezultatų ir kartu aprėpia daugiau nei 17 skirtingų sričių: nuo krovinių gabenimo oru, lėktuvų priežiūros ir aptarnavimo iki poilsinių kelionių ar viešbučių veiklos. Susitikime kalbėjome apie tai, kaip pavyko personalui tapti ne kaštų, o pelno centru, kada mokami silence bonusai, kaip sekasi naudotis MELP sveikatingumo platforma, apie atlygio peržiūros higieną ir dabar vykdomus procesus atlygio sistemos stiprinimui, kintamos dalies mokėjimo subtilybes, papildomas vertės darbuotojams skirtingose dukterinėse įmonėse (nuo pilno maitinimo apmokėjimo, remote darbo, sporto klubo, sveikatos draudimo…) ir dar daugiau.
04 17 | TIPS & TRICKS straipsnis
Praktiškas būdas motyvuoti - kaupti darbuotojo pensijai
Net 57% darbuotojų motyvuotų darbdavio sprendimas kaupti pensijai kartu su darbdaviu*. Nenuostabu, kad tai tampa įprasta motyvacine priemone. Tai atsakingas sprendimas, leidžiantis pasirūpinti Jūsų darbuotojų ateitimi. Statistika, kiek rinktųsi pensiją, kodėl apsimoka darbdaviui.
04 21 | MANO LAIKAS asmeniniam augimui
Dienos rėžimas, mityba ir gyvenimas pagal paros ritmą, dėsniai
Toliau nėrėme į ajurvedines došas ir gilinomės į tai, kaip sudėlioti paros rutiną, kad būtume pilni energijos. Eglė dalinosi, kad visa para suskirstyta į došas, o mums rekomenduojama įjungti (skatinti) būtent tą energiją, kuri dominuoja tam tikru metu.
02 24 | TIPS & TRICKS straipsnis
Rūpestis emocine sveikata. Kodėl verta ir kodėl tai vertina darbuotojai? P
Vis daugiau kalbame ir turime praktikų Lietuvos organizacijose, kai rūpestis emocine sveikata jau ne kažkoks prabangos dalykas ir išskirtinė papildoma vertė, o tampa higienos klausimu. Pirmadienio Tips&Tricks rubrikoje jūsų laukia puikus straipsnis apie tai. Psichologas Paulius Rakštikas pateikia būdus ir formatus, ką mato kaip tinkamus kelius vedančius į tikrą pasirūpinimą darbuotojais. Jei ši tema dar nebuvo tavo organizacijos akiratyje, gal tas laikas atėjo dabar? 🙂
04 28 | MANO LAIKAS asmeniniam augimui
Sąmoningas gyvenimas darbe
Šį kartą su Džiuginta Gruodiene kalbėjome apie sąmoningumą darbe. Ne viena dalyvavusi dalinosi, kad reikia visai nedaug, kad išlaikytume sąmoningumą – sustoti, pareflektuoti, paklausti savęs apie ką man ši situacija ir/ar žmogus. Ir mes jau esame daugiau nei buvome, mes jau turime daugiau resurso ir energijos “neišsitaškyti”, išvengti automatizmo ar tiesiog prabėgimo per dieną, kuomet “atsibundame” tik vakare nesupratę, kaip viskas praėjo. Džiuginta pasidalino paprastomis savistabos praktikomis ir klausimais – kviečiame įtraukti bent vieną jų į savo kasdienybę.