Šiandien vadovai jau supranta, kad siekiant sėkmingai veikti, jų organizacijai yra reikalingas stiprus patarėjas personalo valdymo klausimais. Dėl personalo specialisto pozicijos kompleksiškumo mes, personalo valdymo partneriai, turime gana daug iššūkių siekdami atliepti organizacijų poreikius, suvaldyti darbuotojų lūkesčius ir įgyvendinti svarbias užduotis HR procesams palaikyti. Idealiame pasaulyje būtų puiku, jei galėtume užsiimti tik vadovų konsultavimu, strateginiu planavimu ar tiesiog tuo, kas artimiausia mūsų sielai. Visgi, gyvenimas HR srityje yra labai dinamiškas, o būdami vieninteliais personalo valdymo partneriais organizacijoje turime būti visokie. Darbuotojų samda, darbo santykių valdymas, rutininės užduotys HR procesų užtikrinimui yra imlios laikui ir reikalauja mūsų įsitraukimo čia ir dabar. Todėl dažnai atsitinka taip, kad užsisukame nesibaigiančių rutininių darbų karuselėje, dėl kurių vis pritrūksta laiko bei energijos veikti kaip strateginiais verslo partneriais. 
Ar turi laiko iar erdvės būti strateginiu verslo partneriu

Ar turi laiko ir erdvės būti

strateginiu verslo partneriu?

Žmogiškųjų išteklių funkcija jau stipriai transformavosi ir  EY 2021 Work Reimagined tyrimo atskleistos tendencijos, neabejotinai, dar stipriau palies mūsų darbo pobūdį: 

  • 57 % darbuotojų pasaulyje yra pasiruošę išeiti iš darbo, jei jiems nebus suteiktas norimas lankstumas;
  • 90% darbuotojų nori lankstumo sprendžiant, kur ir kada jiems dirbti;
  • 83% darbdavių tiki, kad mokymosi ir ugdymo poreikis keisis;
  • 84% darbuotojų mano, kad skaitmeninės darbo priemonės ir technologijos keisis;
  • 87% darbdavių priimdami sprendimus susijusius su darbuotojais yra linkę svarstyti ne finansinius rodiklius susijusius su ESG (Environmental, Social, and Governance).

Kaip tam pasiruošti? O galbūt mes jau vėluojame?

  1. Balansuoti tarp prieštaravimų – viena iš svarbiausių stipraus personalo vadovo kompetencijų. Tokios išvados buvo prieita prieš keletą metų Michigano universiteto ir RBL grupės vykdytame tyrime. Todėl strateginė veiklos kryptis ir veiksmų planas yra pirmasis darbas, ką turime atlikti, kad ir organizuotai veiktume. Ar jau turite planą artimiausiems metams?
  2. Kai pradėsime spręsti „naujosios realybės iššūkius“, galvoti apie bazinius personalo valdymo procesus jau nebebus kada. Šiandien kiekvienam mūsų tai turi būti suvokiama kaip elementari higiena arba tvirti namo pamatai, be kurių visi „softiniai“ projektai ir tendencijų vaikymaisis turi užprogramuotą nesėkmę. Pasitikrinkite su kolegomis ir vadovų komanda, kokius personalo valdymo procesus reikia „tvarkyti“, kad tvirtai judėtumėte į priekį.
  3. Susikurkite sau laiko ir erdvės būtinųjų darbų įgyvendinimui, augimui ir darbui su naujais iššūkiais. Mes turime prisiimti atsakomybę už savo indėlį į organizacijos augimą ir vystymąsi. Todėl pasiteisinimas „neturiu laiko“, nieko bendro neturi su profesionalumu.

Keletas patarimų savo krūviui sumažinti:

  • Turite begalę techninių užduočių, kurioms atlikti nebeužtenka laiko? 

Deleguok jas praktikantui/studentui; susikurkite šablonus/procesų aprašymus pasikartojantiems darbams; automatizuokite darbus, kurie gali būti automatizuoti ir nėra reikalinga Jūsų kompetencija; nustok “babysittinti” vadovams ir darbuotojams – aiškios atsakomybės procesuose ir savitarnos sistemos yra HR procesų supaprastinimo ateitis. Planuok savo dienos laiką ir turėk prioritetus.

  • Turite iššūkių su kompetentingų darbuotojų pritraukimu, sugaištate daug laiko, nes negalite atliepti rinkoje esančių kandidatų poreikių?

Projektinis darbas keliems darbdaviams yra ryškėjanti tendencija, kuri atliepia rinkoje esančių ir ateinančių darbuotojų poreikius. Taigi galbūt ir Jums nereikia specialistų “pilnu etatu”, ilgalaikei darbo sutarčiai ir pan. Kvieskite vadovus diskusijai ir ieškokite nestandartinių sprendimų. Kaip pasakė J. Bersin – „Karas dėl talentų baigėsi. Talentai laimėjo“. Bet tai nereiškia, kad Jūs negalite turėti talentų tiek kiek reikia ir kada reikia būtent Jums.

  • Jaučiatės kaip pasiutusi greičiu besisukančioje karuselėje, kurioje vos spėjate išklausyti (o ką jau bekalbėti apie išpildymą) kiekvieno lūkesčius?

Gana būti už viską ir visur atsakingu. Pasitikrink, ar Tavo atsakomybių našta nėra per didelė. Ar tikrai esi savo vietoje (struktūrine ir emocine prasme)? Ar neprisiimi per daug atsakomybių įgyvendinant organizacijos/komandos misiją? Ar tai ką bandai padaryti yra Tavo galioje? Apsibrėžk savo atsakomybių ribas, jei reikia pasikalbėk apie tai su savo vadovu, vadovų komanda. Atsimink, Tu gali padaryti tik tai, ką gali padaryti. 

Mūsų laikas yra DABAR ir kiekvienas vis dar turime galimybę tapti strateginiu personalo valdymo partneriu – tik reikia prisiimti atsakomybę ir pradėti veikti. Nenusiminkite, jei juo tapti pavyks ne iš karto, apsišarvuokite kantrybe, būkite drąsūs, kūrybiški, lankstūs, atviri ir ženkite link to mažais žingsneliais bet užtikrintai.

Pradėsime keistis mes – pradės keistis ir požiūris į mus, o kartu su tuo ir realybė.

Tad, ką nori daryti kitaip jau šiandien?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *