Ką HR vadovas turėtų nuvekti
2023 metų sandūroje?
Duoti sau laiko ir erdvės.
Jei norime kurti vertę ir daryti pokytį turime stabtelti ir nustoti suktis nesibaigiančių darbų karuselėje. „Išimkite“ save iš rutinos kelioms valandoms ar netgi dienoms, kad per jas galėtumėte pareflektuoti bei pažiūrėti atsitraukę, iš šalies. Sąmoningi ir protingi vadovai tikrai supras šį Jūsų poreikį bei gebės numatyti galimą vertę iš to, kokius veiksmus galite inicijuoti po kokybiško mąstymo ir idėjų generavimo atsitraukus nuo kasdienės rutinos (net tą patį paskatinkite padaryti ir juos ;)).
Todėl viskas ko reikia iš Jūsų – drąsos ir valios nuspausti pauzę. Trumpam, bet kokybiškai.
Inventorizacija.
Pasiimkite savo / savo skyriaus ir komandos darbų planus ir pažiūrėkite, kur esate. Ar viskas, ką užsibrėžėte šiems metams buvo įgyvendinta? Gal buvo kliūčių, kurios vis dar neišspręstos ir jei nieko nedarysite – keliaus į kitus metus? Kokie darbai neatlikti? Kodėl taip atsitiko? Gal jie prarado prasmę, o gal yra gilesnių priežasčių, dėl kurių nėra galimybės jų įgyvendinti? Puiki proga apie tai pakalbėti su vadovais bei atsakingais asmenimis.
Pasižymėkite savo mintis ir žygiuokite su jomis pas komandą, kuri atsakinga už suplanuotų darbų įgyvendinimą arba pas vadovą, jei reikia priimti sudėtingesnius sprendimus.
Personalo valdymo procesai.
Ar galėtumėte ramia širdimi pasakyti, kad Jūsų organizacijoje yra aišku, kaip veikia pagrindiniai personalo valdymo procesai? Nesigąsdinkite – Jums tikrai nereikia „talmudo“ tvarkų kaip įrodymo, kad viskas veikia. Paprastumas, lankstumas ir greitis adaptuojant procesus įvykus pokyčiams yra pagrindiniai elementai, kurie turėtų būti išlaikyti, formuojant personalo valdymą.
Taigi, jei galvodami apie atrankas, adaptaciją, ugdymą, kt. procesus (kurie įvyksta bent du kartus per metus ar dažniau), negalite pasakyti, kad daugiau mažiau jie vyksta vienodai visais atvejais ir visuose skyriuose – pasiraitokite rankoves ir imkitės su vadovais darbo: pasižymėkite, kurie procesai yra prioritetiniai ir pasiskirkite susitikimą su vadovais, kad aptartumėte, kaip jie turi atrodyti organizacijoje. Jūsų vaidmuo – projekto vadovas, kuris grynina poreikį, formuoja ir prižiūri procesą, vadovai – užsakovai / proceso įgyvendintojai savo komandose.
Jei norite pasisemti žinių HR procesų formavimo srityje, HR klube rasite išsamų personalo valdymo procesų gidą. Jis padės tvarkytis greitai ir efektyviai bei iškart rasite parengtus pavyzdžius naudojimui.
HR paslaugų auditas.
Personalo vadovo / skyriaus klientai yra vadovai ir įmonės darbuotojai. Kada paskutinį kartą klausėte, kaip Jūsų klientai vertina jiems suteikiamas paslaugas? Ar Jūs / Jūsų skyrius atliepia organizacijos poreikius?
Jei Jūsų organizacija didelė – inicijuokite trumpą anoniminę apklausą apie tai, kaip Jums sekasi dirbti, ko Jūsų klientai norėtų daugiau, kitaip, pan. Jei esate nedidelė organizacija – pasikalbėkite atvirai su vadovais, kolegomis apie tai, kaip galite gerinti savo veiklą
Adekvatus grįžtamasis ryšys Jūsų darbui bus puiki medžiaga 2023 m. veiklos planui rengti ir ugdymo poreikiui nustatyti.
Prašymas Tau: HR Hint Online taip pat įdomu, kaip CEO vertina personalo funkcijos atlikimą savo organizacijoje, todėl jau trečius metus atlieka apklausą. Pasidalink su savo organizacijos vadovu šiuo klausimynu, o mes dar šiais metais atsiųsime bendras rinkos įžvalgas.
Personalo valdymo tendencijos.
Ar stebite kas vyksta personalo valdymo srityje Lietuvoje ir pasaulyje? Kaip atnaujinate žinias ir „susirenkate“ tendencijas?
HR Hint Online apklausos duomenimis (2019 ir 2020 m.), vadovai sako, kad iš savo personalo žmonių jie pasigenda aktyvaus tendencijų taikymo organizacijoje. Pagalvokite, ar čia ne apie Jus ir jei taip – ženkite ekstra žingsnį.
Tom Haak ir jo „HR Trend Institute“ kiekvienų metų pabaigoje išskiria ryškiausias personalo valdymo tendencijas kitiems metams.
Pasigilinkite į tai verčiant naujų metų puslapį, o ateičiai – pasižymėkite savo kalendoriuje tendencijų ir naujienų sekimo bei galimybių jas pritaikyti valandas ir darykite tai reguliariai.
Jūsų profesinis augimas.
Tradiciškai personalo komanda rūpinasi darbuotojų mokymais ir ugdymu. O ką šiais metais dėl savo augimo nuveikėte Jūs – kokias knygas perskaitėte, kokiuose mokymuose / kursuose dalyvavote? Kaip keitėsi Jūsų požiūris, galbūt charakteris ar vertybės? Kokius sunkumus, sudėtingas situacijas išgyvenote ir ko visa tai Jus išmokė? Laip tai prisidėjo prie Jūsų profesionalumo bei asmenybės brandos? Ko šiais metais nespėjote? Kokie Jūsų profesinio augimo tikslai?
Padarykite realų veiksmą iš karto, kai gausite atsakymus sau – užsirašykite į kursus, nusipirkite norimą knygą ar raskite sau profesinį mentorių, kuris lydės Jus augimo kelionėje.
Jūsų svajonės.
Kokios svajonės pildėsi ir kas prie to prisidėjo? Kokių drąsių žingsnių dėl savo svajonės padarėte ir kokie žmonės Jus įkvėpė? Padėkokite už tai sau ir tiems, kas prie visų gerų dalykų prisidėjo.
BŪTINAI pamąstykite apie tai, ko vis dar neišdrįsote įgyvendinti. Kas tai? Galbūt norite pradėti vesti mokymus, galbūt atėjo laikas žengti kitą žingsnį savo karjeroje, o galbūt tai kur esate jau nebėra Jūsų svajonių kelio etapas ir reikia ryžtingų žingsnių.
Pasižymėkite sau, ką drąsaus padarysite ir imkitės veiksmų, nes kažkam pradėti tikrai nereikia laukti nei pirmadienio, nei Naujųjų metų. Keliaukite ten, kur norite, nors ir nedrąsu ir šiandien baisu.
Jūsų asmeninis prekės ženklas
Ką „Google“ sako apie Jus? Jei puslapis yra tuščias ir viešoje erdvėje nėra nieko apie Jus – šiais laikais, deja, tai nebėra geras ženklas. Personalo valdymo specialistai yra pirmasis kontaktas su žmonėmis, ateinančiais į organizaciją. Jokia darbdavio įvaizdžio strategija nebus iki galo vertinga, jei su savo asmeniniu prekės ženklu nedirbsite patys.
Taigi, nuo ko pradėsite: mokymai apie asmeninį prekės ženklą, diskusija su vadovais, kaip jį reikėtų stiprinti visai Jūsų komandai, Linkedin profilio susitvarkymas ir/ar komunikacija ten?
Padarykite kažką dėl savęs.
Ne dėl savo profesinio augimo, ne dėl savo įmonės, galiausiai ne dėl savo artimųjų. Dėl savęs, dėl savo sielos ir vidinės ramybės. Leiskite sau patirti naujus dalykus, malonumą ir džiaugsmą. Užsiimkite mėgstama veikla. Kai patiriame geras emocijas ir darome kažką dėl savęs – ne tik esame laimingesni, bet mums daug geriau sekasi profesinėje veikloje. Tam, kad galėtume duoti, turime būti pasipildę.
Taigi, pagalvokite, kas tai galėtų būti – gal pomėgis, apie kurį seniai svajojote, gal nauja kelionė arba tiesiog daugiau laiko sau.
Tikiuosi Jūs jau turite įkvepiančių idėjų (ir veiklų 😉 planą. Ir labai linkiu, kad jį įgyvendinant patirtumėte augimo džiaugsmą. Na, o jei norėtųsi komandos, kuri nuolat Jus palaikytų ir įkvėptų entuziazmui išblėsus – HR klubas yra puikus sprendimas.
Prisijunkite prie HR klubo.
Nes ir Tu pagaliau gali turėti savo profesionalią, palaikančią ir įkvepiančią komandą! Norime, kad kiekvienas personalistas su aistra ir žibančiomis akimis padėtų organizacijoms kurti vertę ir tai darytų PROFESIONALIAI, DRĄSIAI ir su bendraminčių PAGALBA.
Laukiame Tavęs 🙂