TOP 8 žmogiškųjų išteklių svarbiausios tendencijos 2025 m.
2024 m. artėjant link pabaigos – 2025 m. tendencijos. O kaip gi be jų, tiesa? Pradedam!
Organizacijos, valdančios talentus, susidūrė su dideliais darbo užmokesčio, darbo jėgos valdymo ir darbuotojų išlaikymo strategijų pokyčiais. Norint išlikti konkurencingomis dinamiškoje darbo rinkoje, organizacijoms strategiškai planuoti ateinančius metus gali padėti 2025 m. žmogiškųjų išteklių tendencijos. Turėdamos tinkamas strategijas, organizacijos gali būti gerai pasirengusios spręsti jų laukiančius iššūkius.
Naujosios HR tendencijos 2025 m.
Lyderių ugdymas ir perėmimo planavimas
Organizacijoms tampant dinamiškesnėmis, didėja vadovavimo programų poreikis, kurios gali ugdyti judrius, empatiškus ir nuovokius lyderius, nes, pripažinkime, vadovai yra tie, kurie yra atsakingi ne tik už savo, bet ir už komandos pareigų tvarkymą.
Darbo pasaulis pasikeitė, todėl svarbu suprasti, kiek žmogus gali dirbti, jei norite, kad jis pasiektų geriausius darbo rezultatus. Maždaug trys ketvirtadaliai darbuotojų teikia didesnę reikšmę vadovų palaikymui, o vadovai žongliruoja su daugiau nei 51 % pareigų, kurias gali atlikti.
Iš naujo apibrėžtas EVP, siekiant padidinti darbuotojų produktyvumą
Vienas labai svarbus dalykas, kurio visą darbo dieną dirbantys darbuotojai ieško ieškodami darbo, yra saugumas, nes kiekvienas nori jaustis saugus, vertinamas ir svarbus savo darbo vietoje. Ir jūs, kaip jų darbdavys, turite tai laikyti prioritetu. Vienas svarbus žingsnis, siekiant tai įgyvendinti – sukurti visapusišką darbuotojų vertės pasiūlymą. Tinkamas EVP gali paskatinti įsitraukimą, motyvaciją ir našumą, sukurdamas visapusišką darbo aplinką.
Jūsų darbuotojai yra svarbiausias jūsų įmonės turtas ir, norėdami jį išlaikyti, turite galvoti apie priežasčių, dėl kurių verta pasilikti, kūrimą. Gera pradžia yra pripažinti ir įvertinti darbuotojų pastangas bei informuoti, kad jų indėlis įmonei suteikia pridėtinės vertės. Be to, jūs taip pat turite pasirūpinti savo darbuotojų poreikiais, nesvarbu, ar tai būtų mokymasis, karjeros skatinimas, darbo saugumo užtikrinimas, ar nuomonės išklausymas ir jos gerbimas. Atminkite, kad jūsų darbuotojai yra jūsų stiprybė, jie yra jūsų verslo sėkmės arba nesėkmės priežastis. Rūpinkitės savo darbuotojų poreikiais, o jie pasirūpins jūsų organizacija.
Didesnis dirbtinio intelekto panaudojimas, automatizavimas ir duomenų naudojimas, kad būtų lengviau priimti sprendimus.
Tikimasi, kad ateinančiais metais dirbtinio intelekto (DI) naudojimas įdarbinimo procese išaugs, nes jo įrankiai atlieka tokias užduotis kaip gyvenimo aprašymų atranka, kandidatų vertinimas ir netgi pagrindiniai pokalbiai, naudojant natūralios kalbos apdorojimą. Pagal Eightfold sukurtą DI ataskaitą, 92 % žmogiškųjų išteklių lyderių siekia sukurti daugiau kūrybiškumo ir naujovių, padidindami dirbtinio intelekto naudojimą vienoje ar daugiau žmogiškųjų išteklių funkcijų.
Kai kurios svarbiausios žmogiškųjų išteklių funkcijos, kurias DI gali padėti pakeisti į teigiamas, yra:
>> Darbuotojų įrašų tvarkymas
>> Darbo užmokesčio apskaičiavimas
>> Priėmimo ir išėjimo procesai
>> Paraiškų stebėjimas ir kandidatų atranka
>> Darbuotojų veiklos valdymas ir stebėjimas
Įrankiai, pvz., žmonių analizės programinė įranga, gali padėti įmonėms analizuoti didelius duomenis, susijusius su darbo jėgos našumu, suteikiant joms vertingų įžvalgų apie tendencijas ir modelius, kurie gali padėti priimti geresnius sprendimus.
Hibridinio ir nuotolinio darbo optimizavimas
Nors hibridinis darbas tapo įprasta praktika, 2025 m. bus toliau optimizuojama, daugiausia dėmesio skiriant lankstesnei ir produktyvesnei hibridinei darbo aplinkai kurti. Įmonės investuos į įrankius, kurie leis sklandžiai bendradarbiauti nuotolinėms ir biuro komandoms.
Kalbant apie žmogiškųjų išteklių specialistus, jie turi žiūrėti ne tik į darbą namuose, bet ir į naudą darbuotojams. Kadangi vis daugiau darbuotojų dirba iš skirtingų vietovių, reikia daugiau dėmesio skirti regioninių darbo įstatymų, mokesčių ir išmokų laikymuisi.
Teikti pirmenybę kvalifikacijos kėlimui, perkvalifikavimui ir vidinio mobilumo skatinimui
Vienas geriausių būdų išlaikyti darbuotojus yra suteikti jiems galimybę tobulėti profesionaliai ir skatinti karjeros augimą. Tai ne tik padės išlaikyti darbuotojus, bet ir paskatins jų įsitraukimą, kuris užima svarbų vaidmenį kalbant apie darbuotojų produktyvumą. Mokymasis visą gyvenimą bus žmogiškųjų išteklių strategijų kertinis akmuo. Įmonės sutelks dėmesį į nuolatinio mokymosi galimybes, ypač technologijų įgūdžių srityje, kad darbuotojai išliktų svarbūs besivystančioje darbo rinkoje.86 % personalo vadovų išreiškė susirūpinimą dėl to, kad darbuotojai neturi aiškių karjeros krypčių savo organizacijose.
Dėmesys įvairovei, teisingumui ir valdymui
Naudodami duomenų analizę, HR gali stebėti, matuoti ir tobulinti savo įvairovę ir įtraukties iniciatyvas. HR komandos turi įdarbinti ir samdyti kandidatus, pašalindamos bet kokį šališkumą, susijusį su lytimi, etnine kilme, kultūra, rase ir padėti sukurti įvairesnę darbo jėgą. Organizacijos tikisi suteikti darbuotojams turtingą, patogią ir progresyvią darbo patirtį.
Atlyginimų skaidrumas
Lyčių darbo užmokesčio skirtumas vienu metu buvo didžiulė problema. Atlyginimo skaidrumo demonstravimas gali atlikti lemiamą vaidmenį mažinant šališkumą ir skatinant kandidatų ir darbuotojų lyčių atžvilgiu neutralumo jausmą. Nors darbo užmokesčio skaidrumo politika jau tapo įprasta tokiose šalyse kaip JAV, JK, Kanada, Prancūzija, Vokietija ir kt., kai kurios kitos šalys, kuriose gyvena daug dirbančių gyventojų, pvz., Indija, Kinija ir t. t., skaidrumo politikos dar neįgyvendins.
HR – strateginis verslo partneris
Dar visai neseniai žmogiškųjų išteklių vaidmuo buvo laikomas labiau funkciniu, neturinčiu nieko bendra su įtaka strateginiams sprendimams. Tačiau pastaruoju metu vyksta pokyčiai – personalo vadovai tampa strateginiais verslo partneriais.
Ši tendencija yra ypač reikšminga – jie žino apie operatyvinę veiklą, našumo lygio pokyčius, biudžeto įtampą ir t. t. Jų tapimas neatsiejama strategine organizacijos dalimi gali padėti pakeisti veiksmų eigą, kai to reikia, kad pastebėtumėte produktyvumo lygio pokyčius.
Šaltinis >> https://alp.consulting/top-8-hr-trends-for-2025/