Kodėl reikia iš tikrųjų veikiančių HR procesų

Seniai žinoma tiesa, kad personalo valdymo procesai sąveikauja tarpusavyje, daro įtaką vienas kitam, kurdami vertę organizacijai ir žmonėms. Ar žinote savo personalo valdymo procesų problemas? Remiantis statistika (Deloitte), organizacijose, kuriose personalo valdymas atitinka aukštesniuosius brandos lygius, palyginus su nebrandaus HR organizacijomis:

  • 3,2 karto dažniau inicijuojami reikiami pokyčiai,
  • 2,4 karto yra inovatyvesnės ir efektyvesnės,
  • 1,3 karto dažniau įgyvendina biudžetą.

Tad toliau pateikiamos kelios priežastys, kodėl verta puoselėti tvarų personalo valdymą savo organizacijoje:

  • Veiksmingesni ir efektyvesni verslo procesai. Kai organizacijoje veikia aiškūs ir struktūruoti personalo procesai, tai leidžia geriau koordinuoti veiklą ir optimizuoti išteklius. Efektyviai valdomas personalas užtikrina, kad darbuotojai dirbtų produktyviai, o jų gebėjimai būtų tinkamai naudojami. Tai padeda išvengti darbo dubliavimo, sumažina klaidų riziką ir pagerina bendrą organizacijos veikimą.
  • Didesnis klientų pasitenkinimas ir geresnis jų aptarnavimas. Tinkamai suformuoti personalo procesai užtikrina, kad darbuotojai būtų motyvuoti ir gerai paruošti dirbti su klientais. Kai darbuotojai žino savo atsakomybes ir turi reikiamus įgūdžius, jie gali suteikti aukštesnio lygio aptarnavimą, greičiau reaguoti į klientų poreikius ir išlaikyti aukštą pasitenkinimo lygį. Patenkinti klientai dažnai tampa lojalūs ir padeda auginti įmonės reputaciją.
  • Mažesnė darbuotojų kaita. Struktūruoti personalo procesai, įskaitant aiškią karjeros augimo perspektyvą, reguliarią grįžtamąją informaciją ir paramą darbuotojams, prisideda prie darbuotojų pasitenkinimo ir lojalumo. Kai darbuotojai jaučia, kad jų poreikiai ir ambicijos organizacijoje yra tinkamai vertinami, jie yra labiau linkę pasilikti ilgiau, sumažinant darbuotojų kaitą ir išlaidas, susijusias su naujų darbuotojų paieška bei mokymu.
  • Daugiau kokybiškų kandidatūrų. Veikiantys personalo procesai leidžia organizacijoms tiksliau apibrėžti savo poreikius ir efektyviau vykdyti atrankos procedūras. Gerai struktūruotas įdarbinimo procesas padeda pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistus, kurie tiksliai atitinka organizacijos poreikius. Be to, įmonės, turinčios gerą personalo politiką yra patrauklesnės kandidatuojantiems, todėl jos sulaukia daugiau kokybiškų kandidatūrų.
  • Greitesnė naujokų adaptacija. Kai personalo procesai yra tinkamai suderinti, nauji darbuotojai greičiau įsilieja į organizaciją ir pradeda dirbti produktyviai. Aiškūs mokymo ir adaptacijos planai padeda naujokams susipažinti su įmonės veikla, kultūra ir lūkesčiais, o tai mažina stresą ir klaidų riziką. Greita adaptacija leidžia naujokams greičiau pasiekti reikiamus rezultatus ir prisidėti prie įmonės tikslų įgyvendinimo.
  • Teisinių problemų nebuvimas. Aiškūs ir gerai organizuoti personalo procesai padeda užtikrinti, kad organizacija laikytųsi darbo teisės reikalavimų. Tinkamas darbuotojų įdarbinimas, atlyginimų politika, darbo sąlygos ir konfliktų sprendimo mechanizmai mažina riziką kilti teisminiams ginčams ir kitiems su teisėtvarka susijusiems iššūkiams. Tai ne tik apsaugo organizaciją nuo galimų nuostolių, bet ir stiprina jos reputaciją rinkoje.
  • Įsitraukę darbuotojai, kurie padeda siekti įmonės tikslų. Kai personalo procesai orientuoti į darbuotojų įtraukimą ir motyvavimą, organizacija gali pasiekti geresnių rezultatų. Įsitraukę darbuotojai yra labiau atsidavę savo darbui ir yra motyvuoti prisidėti prie organizacijos sėkmės. Tinkamai veikianti personalo politika padeda sukurti tokią aplinką, kurioje darbuotojai jaučiasi vertinami ir noriai dalyvauja įmonės veiklose, siekdami bendrų tikslų.

Iš išvardytų priežasčių akivaizdu, kad visi tikslai yra susiję su vienu ar kitu, o kartais ir su keliais (nes procesai tarpusavyje juk sąveikauja) personalo valdymo procesais. Tačiau už veikiančių HR procesų turėjimą ne mažiau svarbu yra juos matuoti. Kodėl svarbu tai daryti:

    • Fiksuojant realų judėjimą norimo tikslo link ir matuojant HR procesus, galima tiksliai sekti, kiek yra veiksmingos pastangos pasiekti personalo valdymo tikslus, ir greičiau pastebėti sritis, kuriose reikia korekcijų ar papildomų išteklių.
    • Nuolatinis procesų vertinimas padeda identifikuoti, ar personalo politika duoda planuotus rezultatus, ir nustatyti, kurie procesai gali būti patobulinti, kad organizacija veiktų sklandžiau. Taip lengviau galima įvertinti įgyvendinamų procesų kokybę ir efektyvumą. 
    • Duomenimis pagrįsti sprendimai, o ne rėmimasis nuojauta, eliminuoja subjektyvumą, padeda geriau suprasti faktinę situaciją ir išvengti klaidų, kurios gali kilti dėl asmeninių prielaidų ar nuojautų.
    • Kai HR procesų rezultatai yra pamatuoti ir pagrįsti duomenimis, lengviau pateikti aiškius ir argumentuotus atsakymus tiek vadovams, tiek darbuotojams, užtikrinant skaidrumą ir aiškumą. Todėl kalbėti su vadovais ir darbuotojais rekomenduojama argumentų kalba. 
    • Matuojant ir analizuojant HR procesus, organizacija gali įsitikinti, kad su visais darbuotojais elgiamasi teisingai ir vienodai, kas padeda išvengti diskriminacijos ir sukurti vidinio teisingumo kultūrą.
    • HR procesų matavimai leidžia organizacijai lyginti savo rezultatus su rinkos standartais, suprasti savo konkurencingumą darbuotojų valdymo srityje ir prireikus pritaikyti gerąją praktiką iš kitų įmonių.

Jeigu Tu, kaip HR partneris, arba Tu, kaip vadovas, sieki, kad Tavo organizacijoje visi procesai veiktų sklandžiai, bet jauti, kad reikia pastiprinimo, startuok arba kviesk savo HR komandą startuoti HR Akademijoje jau spalio 8 dieną. HR Akademija – intensyvus 10 sav. kursas su aiškiu, struktūruotu ir nuosekliu turiniu apie pagrindinius HR procesus tam, kad kiekvienas personalo specialistas suvoktų, kaip kurti vertę tobulinant personalo valdymą savo įmonėje.

Ilona Vaitiekūnienė

HR Hint Online personalo procesų valdymo projektų vadovė | HR Klubas ir HR Akademija projektų vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *